Wbuduj współpracę w
kulturę organizacji
Wbuduj współpracę w procesy HR

Kultura organizacji, w której chcesz pracować
Postaw współpracę w centrum uwagi i wspieraj kulturę zwinności, uczenia się i zaangażowania. Ułatwiaj wdrożenie nowych pracowników. Promuj osoby proaktywne i dzielące się wiedzą. Pomóż pracownikom odkryć swoją rolę w organizacji i świadomie ją kształtować. Tak działa Mapa organizacji.
Tak naprawdę to my nie wiemy, kto nas docenia. A tu mogę sprawdzić siebie w organizacji. Jak jestem oceniona przez innych, dla kogo jestem ważnym kontaktem. To bardzo motywujące.

Zastanawiasz się jak Mapa organizacji wspiera Twoją firmę?
Onboarding pracowników
Czy wiesz, że w większości firm integracja i nabranie pełnej produktywności pracy zajmuje nowemu pracownikowi od 6 do 18 miesięcy? Z Mapą organizacji trzykrotnie skracasz ten czas.
Jak to możliwe?
- Już w pierwszych dniach pracy nowy pracownik widzi na Mapie organizacji całą sieć zespołów i działów, z którymi ma współpracować, a w nich nie tylko liderów, lecz także źródła wiedzy i wsparcia,
- Sam orientuje się, do kogo może się zwrócić z jaką sprawą, z kim powinien szybko nawiązać współpracę, z kim kontaktują się pracownicy na podobnych stanowiskach, jaki jest podział zadań w innych zespołach.
Dlaczego z Mapą organizacji działasz dokładnie w punkt?
- 90% firm uważa, że pracownicy podejmują decyzje o tym czy zostaną czy odejdą z firmy w pierwszych 6 miesiącach pracy. Dlatego tak ważne jest, by poznali organizację szybko i dogłębnie,
- Pracownicy, których wdrożenie było prowadzone dobrze, są o 69% bardziej skłonni do pozostania w firmie ponad 3 lata.
Zarządzanie talentami
Czy wiesz, że w większości firm aż 50% potencjału ukrytego w ludziach i łączących ich relacjach jest nieodkryte? Z Mapą organizacji odkrywasz ten cenny zasób i doceniasz istotnych pracowników.
Jak to możliwe?
- Mapa organizacji promuje graczy zespołowych: osoby proaktywne, zaangażowane i wspierające innych,
- Osoby te są prezentowane jako większe koła na sieci zespołu, działu, oraz firmy. Dostają informację zwrotną, że są ważnym źródłem wsparcia dla tych, którzy ich wskazują. Czują się zauważeni i docenieni.
Dlaczego z Mapą organizacji działasz dokładnie w punkt?
- Firmy zazwyczaj szukają talentów głównie wg. opinii przełożonych lub poza organizacją. Rzadziej biorą pod uwagę opinie współpracowników. Prowadzi to do błędów, np. nadmiernego promowania osób nastawionych na cele krótkoterminowe i autoprezentację,
- Znalezienie osób zaangażowanych w pracę zespołową, dzielenie się wiedzą i długoterminowe budowanie wartości firmy jest przez wiele organizacji traktowane jako ważny czynnik dlugoterminowego rozwoju.
Zarządzanie wiedzą
Czy wiesz, że aż 42% wiedzy w organizacji to tzw. wiedza ukryta, która tkwi w głowach pracowników? Na jej szukaniu każdy spędza ok. 19% czasu pracy. Mapa organizacji dwukrotnie skraca czas takich poszukiwań.
Jak to możliwe?
- Wiedza w Mapie organizacji jest opisana przez relacje. Na profilach osób i zespołów są listy zespołów, z którymi współpracują. To automatyczny i zrozumiały dla każdego sposób opisu pracy i wiedzy innych,
- Pracownicy wiedzą do kogo się zwrócić po informacje z dziedziny pracy zespołu, a kogo pytać o wiedzę interdyscyplinarną, ze styku pracy dwóch zespołów. W Mapie organizacji znajdują osoby centralne w zespołach i łączników między zespołami.
Dlaczego z Mapą organizacji działasz dokładnie w punkt?
- Firmy z dobrym systemem zarządzania wiedzą wykorzystują posiadane zasoby o ok. 14% efektywniej,
- Fundamentem innowacyjności w opinii wielu organizacji jest dobry system oraz kultura dzielenia się wiedzą i informacjami.
Produktywność zespołów
Czy wiesz, że efektywnie pracujące zespoły znają role swoich pracowników w organizacji i wiedzą jakie zasoby poświęcają na współpracę zewnętrzną? To informacje, które z Mapą organizacji ma każdy zespół i dział.
Jak to możliwe?
- W Mapie organizacji profil każdego zespołu dostarcza informacje o współpracy wewnątrz zespołu i jego współpracy zewnętrznej,
- Sieć wewnętrznej współpracy i informacja o tym, kto łączy zespół z innymi zespołami to dodatkowa wiedza o członkach zespołu. Lista współpracy z innymi zespołami sortowana według liczby relacji współpracy daje informacje o stopniu zaangażowania zasobów zespołu w pracę z innymi w organizacji.
Dlaczego z Mapą organizacji działasz dokładnie w punkt?
- Znajomość zespołów-współpracowników to lepsza koordynacja pracy. To znajomość procesu współpracy zespołu z całą organizacją i miejsc jego obciążeń (np. złym obiegiem dokumentów),
- Usprawniając współpracę zespołu z innymi w organizacji można oszczędzić do 25% jego zasobów.
Retencja pracowników
Czy wiesz, że koszt odejścia i zastąpienia najbardziej utalentowanych pracowników wynosi do 213% ich rocznego wynagrodzenia? Z Mapą organizacji szybciej znajdziesz osoby, które mogą być zagrożone odejściem.
Jak to możliwe?
- Znasz nieformalnych liderów. W strukturze współpracy na Mapie organizacji pełnią ważne role, choć nie są wysoko w strukturze formalnej. Mogą odejść, bo mają umiejętności wyższe niż stanowisko. Mogą być przeciążeni pracą,
- Widzisz osoby wyizolowane. Znajdują się na obrzeżach sieci współpracy. Może to wynikać z charakteru ich pracy, ale może też być sygnałem braku integracji lub konfliktu z zespołem.
Dlaczego z Mapą organizacji działasz dokładnie w punkt?
- Pracownicy pytani o powody odejścia z firmy w 42% wskazują na brak możliwości rozwoju i awansu,
- Na drugim miejscu wskazują na niewystarczające wynagrodzenie. Trzeci powód odejść z pracy według 12% pytanych to złe relacje z menedżerem i członkami zespołu.
Wymiana danych i integracje
Czy wiesz, że w większości firm schemat organizacyjny nie ulega znaczącej zmianie częściej niż raz na kilka-kilkanaście lat? W Mapie organizacji gdy tylko zmieniają się sposoby działania pracowników, zmienia się struktura współpracy.
Jak to możliwe?
- Sieć współpracy zmienia się dynamicznie, gdy pracownicy nawiązują nowe relacje współpracy lub wygaszają stare. Struktura formalna i relacje współpracy zaczytywane są codziennie, żeby nowi pracownicy mieli szybko dostęp do bieżącej struktury pracy.
Dlaczego z Mapą organizacji działasz dokładnie w punkt?
- Badania pokazują że znajomość sieci współpracy zwiększa koordynację działań w całej firmie,
- Pracownicy, którzy znają szerszy kontekst bieżącej pracy pracują do 200% efektywniej.